چراغ قوه چگونه کار می کند؟

چراغ قوه چگونه کار می کند؟

1- لوله اي فلزی و یا پلاستیکی :  بخش هايي از چراغ قوه ، از جمله باتري و لامپ را شامل می شود.
2 - ورق اتصال فلزی : یک ورقه بسيار نازک از جنس مس و يا برنج است و بین قسمت لوله ای که در آن باطری و دهانه چراغ قوه که در لامپ در آن قرار می گیرد ، قرار دارد و کار آن  ايجاد اتصال برق بين باتري ، لامپ و دکمه چراغ قوه است.
3 - سوئیچ و یا دکمه چراغ قوه : هنگامي که دکمه چراغ قوه را در موقعيت روشن قرار می دهید ، جريان برق را در مدارالکترونیکی فعال مي کنید و این کار باعث می شود جریان برق توسط باتری ها به لامپ برسد و لامپ روشن شود. جريان برق هنگامي که سوئيچ در وضعیت OFF و یا خاموش قرار می گیرد لامپ چراغ قوه خاموش می شود.

چراغ قوه چگونه کار می کند؟
 

4 - بازتابنده یا رفلکتور : یک ورق براق و آلومينيوم است که در اطراف لامپ چراغ قوه  قرار دارد و باعث ایجاد بازتاب نور و متصاعد شدن نور بیشتری از لامپ چراغ قوه می شود.
5 - لامپ چراغ قوه : در عصر جدید دارای تکنولوژی های پیشرفته و بسیار مدرن است  که روش ساخت این لامپ ها تنها در دست چند کشور پیشرفته در دنیا می باشد.
6 - لنز : یک قطعه دایره شکل می باشد که کار آن محافظت از لامپ چراغ قوه در برابر آب ، گردو غبار و به طور کلی محافظت و جلوگیر از آسیب می باشد.
7 - منبع تغذیه : توسط باتری این عمل در چراغ قوه انجام می شود و باعث رساندن جریان برق به لامپ می شود.

اما چگونه تمام اين قطعات چراغ قوه با هم کار مي کنند؟

هنگامي که دکمه يک چراغ قوه در وضعیت روشن و یا ON  قرار می گیرد باعث می شود بين دو نوار فلزی جريان برق ایجاد شود و این جریان از باتري و منبع تغذیه شروع مي شود. باتري ها به گونه اي به ورق فلزی متصل مي شوند که بين الکترودهاي مثبت و منفي باتري جریان  ایجاد می شود و باعث روشن شدن لامپ می شود.
هنگامي که سوئيچ چراغ قوه در حالت خاموش یا off قرار مي گيرد، دو نواری که در مرحله روشن شدن چراغ قوه به هم نزدیک شدند ازهم دور شده و حرکت مي کند و مسير براي جريان الکتريکي شکسته مي شود، بنابراين جریان برق قطع شده و لامپ خاموش می شود.

این پست را اگر دوست داشتید به اشتراک بگذارید !

پیام خود را بنویسید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.